:جستجو
زمان
 

چهارشنبه 30 مرداد 1398

 
 
ورود اعضاء
   
 
خلاصه آمار سايت
 
 
 
.امام علي (عليه السلام) مي فرمايند : غيبت كردن تلاش ناتوان است .
 
 

 قسمت پنجم

 مومنان همواره مراقب وقت نمازهایشان هستند

سوره مومنون / آیه 9
 
 

معلم مهربان، اهميت نماز اول وقت را با مثال هايي بيان كنيد .

دوست گُلم، اگر به مثال‌هايي كه در ادامه مي‌آيد خوب دقت كني متوجه مي‌شوي كه نماز اوّل وقت چقدر با نمازهايي كه دير وقت خوانده مي‌شود تفاوت دارد .
1. زنگ تلفن :
 اگر كسي با ما تماس بگيرد، به محض شنيدن زنگ تلفن با او صحبت مي‌كنيم . موقع نماز اول وقت هم زنگ تلفن خدا ( اذان ) ما را براي گفت و گو با آن دوست مهربان فرا مي‌خواند .
2. وقت مصرف دارو :
 پزشكان براي مصرف دارو ساعتي را مشخص مي‌كنند. خداوند هم دارويي آرام بخش براي زندگي ما تجويز فرموده كه بايد دقيقاً سر وقت ( اول وقت ) مصرف شود .
3. سفره‌ي غذا :
 لذت غذا به اين است كه تا گرم است ميل شود، لذت نماز هم به آن است كه موقع باز شدن سفره‌ي بركت خداوند ( اول وقت ) خوانده شود .
4. مهمان پشت درب :
از آداب مهمان نوازي، باز كردن سريع در، موقع آمدن مهمان است. از آداب نماز هم باز كردن درِ گفت و گو در همان زماني است كه نماينده‌ي خداوند به خانه‌ي دل ما مي‌آيد. ( موقع اذان )
5. آب دادن به گُل :
اگر گل زيباي داخل گلدان را به موقع آب ندهيم پژمرده مي‌شود. اگر گل زيباي ايمان در وجودمان را در هنگام تشنگي آن ( اول وقت نماز ) آب ندهيم پژمرده مي‌شود .
6. دانش‌آموز منظم :

 شاگردي كه به موقع و منظم در مدرسه و كلاس حاضر مي‌شود عزيز است، كسي هم كه به موقع و مرتب نماز مي‌خواند، نزد خداوند، دوستان خدا و فرشتگان عزيز است .
7. كوچك‌تر به همراه بزرگ‌تر :
 بعضي اوقات كوچك‌ترها را در مجلسي راه نمي‌دهند مگر به همراه بزرگترشان، قبولي نماز ما هم به اين است كه همراه بزرگ‌ترمان امام زمان ( عج ) در اول وقت نزد خدا برويم. ( امام زمان ( عج ) در اول وقت نماز مي‌خوانند ).
8. يخ در حال ذوب :
همان طور كه يك قالب يخ در گرماي تابستان ساعت به ساعت ذوب و كوچك مي‌شود، ثواب نماز هم هر چه از اول وقت بگذرد كم تر و كم تر مي‌شود .
9. هر كاري به وقت خود :
 همان گونه كه كارمند يك اداره نبايد در وقت اداري به كار شخصي بپردازد، بندگان خدا نيز نبايد در وقت عبادت ( اذان ) به كاري ديگر مشغول باشند .
10. بليط هواپيما :
 هواپيما در ساعت مشخصي مسافران را سوار و پرواز مي‌كند. پرواز معنوي بندگان خدا هم ساعت مشخصي دارد كه نبايد از آن غافل شوند و جا بمانند .
 
 
پایان قسمت پنجم
 
 
میهمانان دانشجویان خردسالان   فارسی العربیة English
كليه حقوق اين سايت مربوط به مؤسسه ثامن الائمه(ع) ميباشد