:جستجو
زمان
 

چهارشنبه 30 مرداد 1398

 
 
ورود اعضاء
   
 
خلاصه آمار سايت
 
 
 
.امام علي (عليه السلام) مي فرمايند : كسي كه زياد سخن مي گويد زياد هم اشتباه دارد .
 
 

سوال چهارم

مربي عزيز ، اگر ممكن است خواص ، بركات و فايده هاي رعايت حجاب را برايم بگوييد .

فرزند نازنينم ، هر يك از فرمان هاي خداي مهربان فايده هاي فراواني براي بندگانش دارند ، حجاب هم كه يكي از فرمان هاي زيباي خداوند براي زنان است ، خاصيت هاي زيادي دارد كه به چند مورد اشاره مي‌كنم :
1- تشكر و سپاس از نعمت هاي خداوند : دانستيم كه زن نه تنها زيباست ، كه از زيباترين آفريده هاي خداست و بر او لازم است به شكرانه ي اين لطف بزرگ ، بهترين سپاس ها را به پيشگاه پروردگار تقديم دارد و بهترين سپاس همان رعايت پوشش كامل در برابر نامحرمان است .
2- حفظ شخصيت و آبروي زن : در هر جامعه اي زنان پوشيده و با وقار داراي شخصيت بيشتر و آبروي فراوان تري هستند و مردم با فرهنگ ، دختران و زنان با حجاب را تحسين مي‌كنند . برعكس ، زنان بي‌بند و بار را در همه ي فرهنگ ها با ديد ذلت و خواري مي نگرند .
3- محفوظ ماندن از آزار توسط افراد شرور و هوسران : تجربه ثابت كرده است كه اراذل و اوباش معمولاً خانم هاي باحجاب را آزار نمي دهند و معمولاً‌ سراغ زنان و دختران بدحجاب مي روند ، بنابراين يك زن ، با حجاب كامل مي تواند بدون نگراني و با آرامش در جامعه فعاليت كند .
4- سالم ماندن ارزش هاي مذهبي : بعضي گناهان در جامعه ، هم خود گناه است و هم سبب گناهان ديگر مي‌شود ، بنابراين رعايت پوشش كامل ، هم مانع چشم چراني مي شود و هم از گناهاني كه به خاطر چشم چراني ايجاد مي شود ، جلوگيري مي كند ، به اين ترتيب بسياري از ارزش هاي مذهبي در جامعه‌ي اسلامي سالم مي‌ماند . پس مي‌توان گفت رعايت حجاب اسلامي يكي از مهم ترين راه هاي پاسداري از ارزش هاي ديني است .
5- جنگ با شيطان : شيطان هميشه از زيبايي هاي زنان استفاده مي كند تا هم مردان را به گناه آلوده كند و هم زنان را . در طول تاريخ ، شيطان با استفاده از زيبايي زنان ، فتنه هاي زيادي بر پا كرده است . پس حجاب ، سلاحي كارآمد در مبارزه با شيطان است .
6- نشانه و پرچم زن با ايمان : در تمام دنيا حجاب را نشانه‌ي زنان مؤمن و مسلمان و بي حجابي و بدحجابي را نشانه ي ضعف ايمان مي دانند ، بنابراين يك دختر باحجاب نشان مي دهد كه پرچم دينش را كه پيشوايان ديني با زحمات زياد و خون دل هاي فراوان به او تقديم كرده اند برافراشته نگه مي دارد .
7- قرار گرفتن در كنار بهترين زنان دنيا : از ويژگي هاي همه‌ي زنان پاك در سرتاسر تاريخ ، داشتن حجابي تحسين برانگيز است . در حقيقت فرشتگان ، نام يك خانم مؤمن با حجاب را در كنار نام مريم ، خديجه ، فاطمه ، زينب و هزاران زن خوب عالم مي نويسند و او را عضوي از آن گروه مي شمارند .


پایان سوال چهارم


 
میهمانان دانشجویان خردسالان   فارسی العربیة English
كليه حقوق اين سايت مربوط به مؤسسه ثامن الائمه(ع) ميباشد